زندگی رویایی

هر وقت مینویسم چند لحظه بعد ذهنم آروم میشه و میتونم راه حل ها رو ببینم

زندگی رویایی

هر وقت مینویسم چند لحظه بعد ذهنم آروم میشه و میتونم راه حل ها رو ببینم

۲۲ مطلب در خرداد ۱۳۹۷ ثبت شده است

۳۰
خرداد

موضوع اینه که همیشه در نظر داشته باشیم طرف مقابلمون هرکول نیست که نتونه در مقابل بقیه وسوسه نشه اونم انسانه با خطاهای خودش.

اگه کسی رو در آرزوهایمان بزرگ نکنیم اگر اورا با خطاهایش بپذیریم اگر عشق را در نظرمان رویایی جلوه ندهیم آنوقت همه چیز حله دیگه کسی نا امیدمان نمی کند.

اصلا ما برای این چیزها به دنیا نیامدیم که همه فکر و ذکرمان بشه به دست آوردن عشق طرف مقابل ما اومدیم به خودشناسی برسیم.

مرحله اول این است که در دل همه نفرتهایمان و حسرتهایمان برویم همه رو بریزیم بیرون بازبینی کنیم . نگذاریم هیچ نفرتی ته دلمون بمونه.

۳۰
خرداد

کاش قوانین ازدواج تو کشور ما اینقدر سخت گیرانه نبود یا حداقل کاش قوانین حمایتی از خانواده یا زنان وجود داشت.

وقتی یه خانم با دوتا بچه نمی تونه راحت شغل پیدا کنه مجبوره وابسته باشه. به مردی که شاید دلش پیش زنی جدید تر باشد . اونوقت است که زن باید بسازد و تحقیر شود.هر روز شاهد بیرون رفتن همسرش با اون دخترخانم باشه خودشم کاری از دستش برنیاد.

شاید اگه یکذره قوانین حضانت بچه بهتر میشد شاید اگه بعد از طلاق دولت از زن و بچه هایش حمایت میکرد مردها هم راحت میتونستند به عشق جدیدشان برسند. هیچ زنی هم تحقیر نمیشد .

مطمئن باشید کمی قوانین حمایت از زنان را بیشتر کنید به نفع خود مردان مسلمان است این مردان میتونن اصلا هر شب برن با یکی بخوابند ولی دیگر همسرشان را تحقیر نکنند.

کاش کمی با ما مهربانتر بودید کاش کمی نشان میدادید اسلام دین مهربانی هم هست. خدا به خم و راست شدن شما نیاز نداره اگه از دستتان بر میاید کمی مهربانتر باشید.

۳۰
خرداد

کاش مدرسه ای بود که عشق را به ما می آموخت

مرد بودن و زن بودن را می آموخت

کاش مدرسه ای بود که به ما یاد میداد بعضی کارهای اسمش زرنگی نیست بازنده شدن تو زندگیه

ماش مدرسه ای داشتیم که احترام به همنوع را یادمان میداد

زندگی کردن را یادمان میداد افسوس چنین مدرسه ای نیست ولی روزهای زندگیمان دیر یازود اینها را به ما خواهد آموخت.


۲۹
خرداد

امروز یه مرد برایم نوشت من برای خودم لیستی تهیه کرده ام از اینکه چقدر به خاطر ترس از تنهایی مورد سواستفاده‌قرار گرفته ام. میگفت همه کسانیکه وارد زندگیم شدند و آزارم دادند نقش مولد را داشتند که من تنهاییم را دوست بدارم خدا آنها را فرستاد تا به من بفهماند در تنهایی چیزیست که باید آنرا بیابی.

این که بعد از اون همه پیامهای بی وفایی بالاخره یه پیام آمد که تنهاییت را دوست بدار این یعنی که خدا هنوزم من را دوست دارد.

۲۹
خرداد

میدونی مشکل جامعه ما چیه اینه که از کودکی تو مغز خانومها جا میندازن که باید یه مرد بالای سرتون باشه . به خاطر همین الان دخترها حاضرند زن دوم یه مرد بشن یا بهتر بگم یه نامرد بشن که بگن مرد بالای سرمونه. 

به ما گفتن تنها راه خوشبختی همینه ازدواج هیچ راه دیگه ای وجود نداره 

۲۹
خرداد

من قبل از ازدواجم فکر میکردم توکشوری مسلمان زندگی میکنم مردم ما خداپرستند و … 

ولی انگار خداوند میخواست من رو آگاه کنه با مردی به ظاهر مومن ازدواج کردم نمازهای طولانی روزه اعمال شب قدر انواع نمازها را میخواند ولی کوچکترین اثری از مردانگی در ایشان‌ندیدم،

مردی هست که شب بعد از ازدواجمان سوار قطار شدیم بریم سفر با خانم مطلقه تو کوپه که دوتا بچه داشت دوست شد و تا صبح با ایشون صحبت میکرد آخرشم شماره تلفنش رو گرفت . من شوکه از این اتفاق.

بعد از اون هم از هر زن متاهل و دختری خوشش اومد یک مدت باهاشون دوست بود و میگفت شیعه اثنی اشری مجازه این کارهارو انجام بده. الان هم همچنان ادامه داره. با دختری که باهاش دوست میشه میره کافه و حتی میره سفر من هم درخانه زندانی.

تو این خانواده خانم بازی و دزدی و رشوه و خرید صندلی برای دانشگاه و با پارتی سرکار رفتن امری عادی حساب میشه. 

نمیدونم چرا این مسیر را برای زندگیم انتخاب کردم ولی حتما قرار بوده چیزی یاد بگیرم چون میگن ما قبل از اینکه به دنیا بیاییم مسیر زندگیمون رو میدونیم وقتی اینجا میآییم فراموش میکنیم .

الان که اینجام من اونارو دوست ندارم اوناهم منو دوستم ندارن .هیچ دلخوشی تو زندگیم ندارم چیکار میتونم بکنم. یه دوست وبلاگ نویسم داشتم که اونم دیگه نیست. یه مدت نقاشی میکشیدم‌ یه مدت وبلاگ نویسی میکردم هرجا مینوشتم همسرم وبلاگم رو پیدا میکرد میومد خونه تهدیدم میکرد اینجا رو هنوز پیدا نکرده نمی دونم دیگه چیکار کنم. 

ازدواج کردم خوشبخت باشم ولی اینطوری شد. 

۲۹
خرداد
یه عده در ایران ما مذهبشون خم و راست شدنه میگن برای خداست ولی در حقیقت خدای آنها پول و مقام و‌ثروته.

فریب عبادت زیاد بعضی ها را نخورید

امام علی علیه السلام به "کمیل بن زیاد"فرمود:
ای کمیل! 
شیفته کسانی که نماز طولانی می خوانند و مدام روزه می گیرند و صدقه می دهند و گمان می کنند که آدمهای موفقی هستند، مباش و فریب آنها را نخور.
زیرا ممکن است که به این عبادات "عادت" کرده باشند یا بخواهند عمداً مردم را فریب دهند.
ای کمیل! 
شیطان وقتی قومی را دعوت به گناهانی مثل زنا، شراب خواری، ریا و آنچه شبیه این گناهان است می نماید، عبادات زیاد را با طول رکوع و سجود و خضوع و خشوع پیش آنان محبوب می گرداند. 
وقتی خوب آنها را به دام انداخت، آنگاه آنان را دعوت به ولایت و دوستی پیشوایان ظلم و ستم می نماید.
بحارالانوار ، جلد ۸۱ ، صفحه ۲۲۹

۲۸
خرداد

خانمای عزیز، مساله این نیست که چرا یه مردی دون ژوانه و دختربازه و بقول بعضیا عوضی آشغاله... از نظر من که البته هیچکس آشغال نیست همه انسانن با درجات مختلفی از بیماری و ناهنجاری... ولی اصلا دلش میخواد دخترباز باشه... این انتخاب خودآگاه یا ناخودآگاه اون آدمه و هزار و یک دلیل داره... مساله اصلی اینه که چرا من جذب یه دون ژوان میشم... چرا وقتی میدونم طرف هزارتا دختر دور و برشه و متعهد نیست، خودمو میکُشم که باهاش وارد رابطه بشم؟؟؟ میدونین چجور زنهایی جذب مردای دون ژوان میشن؟ زنهایی که از یه احساس حقارت عمیق رنج میبرن و میرن تو رابطه که طرف خوارشون کنه و لهشون کنه و بنذازتشون دور تا رنج اون احساس حقارت دوران ‌کودکی رو براشون تداعی کنه بعد اسم این داستان رو هم میذارن عاشق شدن... هر چی ام پر سوز و گدازتر بهتر... وگرنه زنی که عزت نفس داره بخدا اگه یه دون ژوان جرات کنه بهش نزدیک بشه... یا اینکه اصلا اون مرد براش جذابیتی داشته باشه چون همزمان که یه زن درگیر احساس حقارت، داره برای زبون بازی و موقعیت و ظاهر یه دون ژوان غش و ضعف میره یه زن با عزت نفس، بطور ناخودآگاه میدونه که با یه طبل تو خالی طرفه...

خب حالا که لهم کرد مقدمات بازی بعدی هم فراهم شده... بازی "ببین من چقدر بدبختم"... حالا وقت حرفا و پستای آنچنانی و نقش قربانی رو بازی کردنه... دوستامم بیان بگن یا کامنت بذارن که وااای عزیزم ولش کن اون لیاقت تورو نداشت اصن همه مردا آشغالن و .... حالا میرم دون ژوان بعدی رو پیدا کنم و روز از نو و روزی از نو...

همه چیز تو درون خودمونه... جای دوری نمیخواد بریم....

۲۸
خرداد

زندگی را همچون یک آزمون بدانید. و به یاد بسپارید که تمام مردم اطراف شما برای رشد شما مفید هستند. کسیکه صبح به شما فحش می دهد نیز به شما کمک می کند، او به شما فرصتی می بخشد.

اگربخواهی می توانی در درون خودت عشق بیابی. کسی که خشم خودش را به تو نشان می دهد، به تو کمک می کند، کسی که از تو انتقاد می کند به تو کمک می کند. کسی که روی سرت کثافت می پاشد به تو کمک می کند. کسی که بر سر راهت خار می گذارد نیز به تو کمک می کند، زیرا این نیز فرصتی است و آزمونی. 

اگر قادر باشی به ورای این ها بروی، به او احساس مدیون بودن خواهی کرد. چیزهایی را که قدیسان نمی توانند در این دنیا به شما آموزش دهند، دشمنان می توانند. 

اگر هشیار باشی وهوشمندی آموختن داشته باشی، می توانی از هر سنگ سر راهت یک نردبام بسازی. 

ولی مردمان جاهل حتی از سنگ های پرش نیز مانع می سازند و همانجا متوقف می شوند. 

اگرهوشمند باشی،: آنوقت هر سنگی می تواند یک تخته پرش باشد. 

اگر هشیار باشی، هر سنگی می تواند یک گام به جلو باشد. 

قدری روی این فکر کنید.


۲۷
خرداد

مامان سودی چندتا دختر داشت . یروز سودی گفت بابام اومده میگه یک اسم پسر انتخاب کنید اونروز همه فهمیدن رفته زن گرفته. سودی میگفت بابام گفته این زن خیابونی رو گرفتم تا از خیابونا جمعش کنم. ولی بعد از اون بود که زندگی همشون جهنم شد.مادر سودی سرطان سینه گرفت و چندسال بعد هم مرد .حالا پدر سودی داره با زن جدیدش زندگی میکنه .

مامان سودی زن مظلومی بود دلم براش خیلی میسوخت به نظرم اون باید میرفت با تنهاییش زندگی میکرد و اگه کسی بهش اظهار عشق میکرد به خودش فرصت دوباره عاشق زندگی شدن را میداد.

زندگی اینطوری نیست که تو عاشق یکنفر باشی به خاطر حرمت انسانی از حرمت خودت بگذری و تا آخر به اون آدم خیانتکار وفادار بمونی . 

هیچوقت یکنفر رو نباید برای خودت بزرگ کنی فقط باید عاشق زندگی باشی زندگی مثل رودخانه در جریانه هر چی پیش میاد را بپذیر و عاشقانه زندگی کن.